Irský setr Jessie

O nás

Jessie - základní informace

jméno Jessie
další volací jména Jess, Jessula, Fena, Mímule, Feništíra :-)
datum narození 17. 6. 2007
místo narození Krásná Lípa (okr. Děčín)
výška a váha cca 61 cm, 22 kg
zkoušky ZOP, ZZO

Jessie se narodila 17. 6. 2007 v Krásné Lípě, kousíček od hranice Národního parku České Švýcarsko. Byla celkem z 10 úplně stejných štěňátek, takže výběr byl těžký. Nemá sice průkaz původu, ale vynahrazuje to vším ostatním. Je to setr se vším všudy- bláznivý, rozlítaný, milující pes, nadšený do čehokoliv. Neúnavná na celodenních procházkách a stejně tak nevzbuditelná když leží doma a může nerušeně spát.
S Jessie jsem začala cvičit poslušnost od štěňátka, navštěvovaly jsme také hradecký cvičák. Šťastnou shodou okolností jsme se dostaly na konci roku 2008 k dogfrisbee a přičuchly jsme k jinému stylu výcviku psů. Od té doby cvičíme více méně pozitivně, Jessie se naučila nějaké dogdance triky a poznáváme stále nové věci. Jessie je hodně žravá a hravá, takže je skvěle motivovatelná. Cvičí ráda, ale činnosti se nesmí příliš opakovat - pak si hledá jinou zábavu. Samozřejmě v sobě nezapře loveckého psa, takže pokud se někde objeví zajíc, bažant nebo koroptev, je to její priorita. Díky tomu ale na mě není na procházkách příliš závislá, naběhá velkou porci kilometrů navíc při prohledávání louky či pole.

Úspěchy:                                                                                                        


datum umístění disciplína akce/místo
28. 6. 2009 3. místo TimeTrial MČR Brno
11. 7. 2010 2. místo TimeTrial Brno
1. 8. 2010 4. místo Freestyle Starters Ústecký psí festival
24. - 26. 9. 2010 13. místo/ 40 Freestyle Starters ME Dogfrisbee 2010,
Lith (NL)
7. 8. 2011 1. místo Freestyle Starters Ústecký psí festival
17. 9. 2011 18. místo Freestyle Advanced ME Dogfrisbee 2011, Boom (B)
30. 3. 2012 3. místo TimeTrial Renče (SLO) - OR - 18,66 s
6. 5. 2012 12. místo/29 Freestyle Open - premiéra Kirican USDDN Qualifier (OR - 35,41 bodu za freestyle)


Panička

USDDN Freestyle Judge - level 2


Jmenuji se Lucka Marečková a
setra jsem chtěla domů už od 7 let, kdy jsem ho poprvé uviděla. Když mi na návštěvě krásný setr odnesl z předsíně boty ven na zahradu a jeho majitelé mi řekli, že to dělá jen lidem, které má rád, bylo jasno. Ačkoliv mě spousta lidí varovala, jak náročné plemeno to je. Jessie je vlastně dárek za maturitu a 10 let čekání. Setr mi sedl, je to jistě plemeno se kterým není vše uplně jednoduché, ale já už jiného psa nechci, je to láska na celý život. Dnes studuji na Univerzitě Hradec Králové obor Systematická biologie a ekologie, úspěšně jsem ukončila bakalářské studium a pokračuji v navazujícím magisterském studiu. Škola mě baví, měla jsem šťastnou ruku při výběru a rozhodně nelituji.

Pokud by jste měli nějaké dotazy ohledně setrů, cvičení, dogfrisbee nebo podobně, neváhejte mě kontaktovat. Můžeme Vám nabídnout ukázky frisbee a pomoci Vám se základy tohoto skvělého sportu. Budeme rádi i za každý vzkaz v návštěvní knize!