Irský setr Jessie

Aktuálně

O víkendu jsme se s Jessií zůčastnily víkendového frisbee setkání, které letos probíhalo již 4. ročníkem v obci Vratkov ( okres Příbram). Spolu s námi v autě cestovali Anička s Comíkem a Šárka s Kerrym.

Byla to pravděpodobně poslední cesta Mazdy v našem vlastnictví, proto je na úvodní fotce :-)

Protože jsme všechny tři studentky, vyrazily jsme na cestu už v pátek v poledne a cestou konaly píditelské zastávky. Cesta z HK byla naštěstí dobrá, silnice suché, až v posledním úseku byl na silnici uježděný sníh, ale i to jsme zvládly.

Na letošní Konírnu se sjelo celkem 21 účastníků, s asi 25 psy. Házeli jsme si, procházkovali jsme, hráli jsme turnaj v doubledisccourtu a hlavně jsme si hodně povídali, hráli Černé historky a celkově jsme si to všichni moc užili.

Fotky zde,zde

Ve středu jsem oficiálně ukončila 5. semestr svého studování, se ziskem plného počtu kreditů a pěkným výsledkem prospěchu. Prázdniny ale dlouhé nebudou, hned v pondělí nám začíná semestr letní, i když vzhledem ke sněhu všude okolo je ten název velmi diskutabilní.
Za odměnu zítra odjíždíme na frisbee soustředění na Konírnu :-)
Středa byla také ve znamení mého odchodu ze sdružení Dogfrisbee HK, u jehož zrodu jsem vloni byla a díky kterému potkala pár fajn lidí. Bohužel, pro osobní neshody s jednou členkou jsem se ho rozhodla opustit.
Ve frisbee ale budeme samozřejmě pokračovat, v tom má tento sport výhodu, že nemusíte být nikde organizovaní a prakticky nic kromě disku nepotřebujete. Možná ta neorganizovanost je dokonce lepší :-)

Ještě neaktuální aktuality- o víkendu 23. a 24.1. u nás byla na přespání Verča s Darčou a Bizzy, účastnily se v HK agility závodů a v nepřátelském Hradci nesehnaly přespání, tak zůstaly přes noc u nás. Můžu prozradit, že Bizzy byla moc šikovná a získala titul šampion Opsionu :-) Gratulujeme

První Jessulin trénink skijöringu se uskutečnil s Eliškou dne 14.1. u Orlice. Jessie byla nadšená že Elišku vidí, je s ní totiž pořádná sranda :-) Uvažujeme o závodech Canicrossu v HK.
Je tu nový rok a konečně taky nějaká aktualizace. Užíváme si s Jessulí moje zkouškové období, ne že bych se jí jindy nevěnovala, ale teď jsem ještě víc doma. Spíme, chodíme na procházky a učíme se na gauči. Na procházkách nás doprovází nejčastěji Comík s Bertíkem, někdy Kerry, dokonce i Portíka jsme vytáhly ven a seznámily jsme se s malým Hepíkem.
Máme už i jeden nepříjemný zážitek, kdy Jessie sežrala venku igeliťák a doma jsem ji pak nutila pomocí naředěného peroxidu zvracet. Fena má ale kachní žaludek a zvracela až hodinu po aplikaci peroxidu. Pytlík naštěstí vyšel celý ven a tím příhoda skončila.
Stále neháráme, už 9 a půl měsíce. První víkend v únoru nás čeká Konírna, snad počasí dovolí a vyrazíme. Trénink frisbee jsme omezily na multiple v ložnici, jinak prakticky od listopadu nic, tak bude veselo.Odkaz na nějaké Aniččiny fotky z procházek zde, zde.
V neděli 27.12. jsme s Víťou a Jessulí vyrazili na setří sraz. Moc jsem se na něj těšila, v Hradci se nám moc nepoštěstí venčit se setry a tak bereme zavděk aspoň borderkami :-P Ovšem jejich poslušnost a závislost na pánečcích je dost demotivující, takže pořádná setří procházka už byla zapotřebí. Po mírných komplikacích, kdy nás navigace hnala do slepých uliček v Praze- Kolodějích, jsme dorazili na místo. Nakonec se sešlo 11 gordonsetrů, 2 irčani a 1 fenka pointra. Všechno to běhalo, čmuchalo, a dělalo okruhy ve vzdálenosti větší, než 100 metrů od páníčků a do toho se ozývalo známé pískání. Jessula trochu borderkovatěla, jako jediná aportovala klacky a když jsem ji zavolala, otáčela se na místě a nadšeně předsedala. Po chvilce se ale otrkala a začala se vzdalovat.
Sraz nám rychle utekl, už teď se těšíme na další. Děkuji Monice z ChS Z Wenytry, že se ujala organizace :-) Moje fotky zde
Nic moc nového se neděje. V Hradci napadl sníh a všechno ošklivé se pod něj schovalo. Ve středu jsem získala 2 zápočty a škola se znovu ohlásí až v lednu. Chodíme na mrazivé procházky a frisbee teď nehrajeme, šetříme talíře ( prý v mrazu praskají). V nejbližší době nás čeká setří procházka v Hostivaři 27.12., moc se na ni těším. A plánuje se i vánoční procházka naší frisbee skupiny :-)
Vznikla nová sekce Dogfrisbee, obsahuje nějaké rady do začátku a je určena hlavně pro čtenáře tohoto webu ( setraře ;-), většina rad a nápadů je převzatá ze stránek DiscDog klubu, případně z časopisu Psí sporty, nebo jde o všeobecně známé věci.
Do odkazů přibyl Lex, krátkosrstá kolie z HK, známe se z poslušnosti.
Aneb co bych pro svého psa neudělala... Kdo zná Jessie, ten ví, že ráda a velmi rychle běhá. K tomu mám ještě kamarádku Elišku, která taky ráda běhá a vůbec je sportovně nadšená. Po pár rozhovorech na téma "Škoda, že nemám psa, se kterým bych mohla závodit" se stalo to, že jsem Jess propůjčila ke canicrossovým hrátkám. Jak to bylo všechno podrobně se dočtete v Eliščiném článku tady. Myšlenka byla dobrá, ale trochu rychlejší než my. Holky si šly 2x zaběhat, no, nic moc to nebylo, ale radost z toho Jess měla, to jo. A aby neběhaly naprázdno, přihlásily se na závody v Bělči, kousek od HK. Byla to od nás drzost. Samí profíci musheři, kteří trénují celý rok a pak my.
No, canicrossařek bylo i s Eliškou pět. Několik dní před startem jsem hledala na webu nějaké infomace o nich a s hrůzou v očích je posílala Elišce. Naším cílem rozhodně nebylo vyhrát, ale hlavně doběhnout v celkem slušném čase. Po sobotní etapě se jim to podařilo, aspoň já jsem byla spokojená- ztrátu na slečnu před sebou měly 3,5 minuty. No, pro profíky je to možná dost, ale pro mě super výsledek. Celkově si trasu 5,5 km zaběhly za necelých 30 minut. V neděli nastupovaly s většími nadějemi, že už Jess bude vědět co dělat- no asi to věděla a hledala si k běhu ještě další zábavu. Nedělní stejně dlouhý okruh uběhly asi za 35 minut. Umístily se tedy na posledním, pátém místě, což se dalo čekat.
Těší mě ale, že si to Jess užila, už podle jejího nadšeného vítání Elišky každé ráno když jsem ji nakládala do auta a únavy, s jakou se doma svalila do pelechu a prospala zbytek dne.
Jak to bude s běháním dál, to se uvidí :-)
Přesné výsledky dodám, jakmile budou zveřejněny, fotky taky.
1  
..  
8  
9  
10  
11  
12  
13  
14