Irský setr Jessie

Aktuálně

Sobota pro nás začala už v půl šesté ráno zvoněním budíku. Jessie dostala svoji obvyklou misku granulí a šla si zase lehnout. Pozorovala mě a Víťu, jak vstáváme a balíme... Něco se bude dít. Vyzvedli jsme jsme holky a plně naloženým autem ( do Peugeota 406 Combi se vejde 5 psů a 5 lidí, včetně jejich zavazadel a domečku pro psa) vyrazili do Hradišťka u Kerska. Na místo jsme přijeli chvilku před osmou hodinou mezi prvními. Zaregistrovali se, usadili a koukali na mistry. Chvilku jsme propadaly s holkama panice, ale nakonec se rozhodly že si to tu užijeme. Potrénovaly jsme a za chvilkýu to začalo.
Nejprve se hrálo DogDartbee, 3 kola a v každém 3 hody. Jessie se šla pozdravit s rozhodčími i fotografy a mohly jsme začít. Vzhledem k tomu že jsme Dartbee ani jednou nezkoušely, byla to naprostá premiéra. V prvním kole jsme získaly 40 bodů, v druhém 50 a ve třetím jsme bohužel již žádné body nepřidaly. Našich 90 bodů stačilo na slušné 15. místo. Nejlepších 8 týmů pak bojovalo v semifinále. Fandily jsme Verče a Darie, které byly nakonec na 7. místě.
Pro nás, kteří jsme se do semifinále nedostali bylo vypsáno jedno kolo soutěže TimeTrial, která se nám bohužel nepovedla. Jessie se nepovedlo chytit první disk který jsem hodila slušně, druhý chytila, ale další potřebný jsme již bohužel nepřidaly a čas nám vypršel.
V minidistance jsme v prvním kole naházeli 8,5 bodu ale ve druhém kole jen 3, takže celkem 11,5 což stačilo na 25. místo. Jessie už byla ke konci unavená a moje ruka také. Příště snad budeme lepší.

Velké poděkování patří Víťovi, který psychicky zvládl v autě 5 psů a 4 holky a čekal s námi v mrazivé hale až do konce soutěže. Holkám z Dogfrisbee HK děkuji za to, že nás vzaly mezi sebe a fandily nám.

Všechny výsledky najdete tady, fotogalerii zatím dostupných fotek tady a tady
 Sníh už nám skoro všechen roztál, dny se konečně trochu prodloužily a naše první frisbee závody jsou za dveřmi. Tenhle týden jsme konečně začali intenzivně trénovat distance společně s Comíkem který je stále na nemocenské po problému se šlachou, Kerrym, Sparcem a Dipem. Dnes se nám trénink opravdu povedl a Jessie chytila téměř každý disk který jsem hodila.
 Fotky z pátečního tréninku jsou tady. Anička sestříhala video z tréninků z léta 2008 a jsou tam i záběry Jessie, tak se mrkněte jak chytá. A ještě fotky od Verči ze sobotního tréninku.
 Počasí je teď pěkně mrazivé, takže se z procházek vracíme pěkně ztuhlé. V sobotu měla Jessie trochu oddych, protože jsme stále nevěděli jestli není nemocná, ale když se ukázalo že ne, tak v neděli zase lítala v závějích. Konala se procházka s H.B.G. ( = hradecký bordeří gang), samí pejsci a Jessie jediná fenka. Domů jsme se vrátily po 3 a půl hodinách a bylo nám krásně. Nějaké fotky z procházky jako obvykle tady.

 V pondělí jsme šly na procházku s RR Jimem a mojí spolužačkou z gymnázia, žádné fotky bohužel nejsou.
V pátek odpoledne jsme se vydaly na naši obvyklou procházku k Labi, ale za chvilku nám psala Anička že se chystají na procházku s Comíkem a Kerrym na opačnou stranu k Orlici, tak jsme se přidaly. Jessie se sníh moc líbí, obzvlášť byla nadšená když jí Anička a Šárka sníh kopaly a ona mohla skákat a chytat ho. Bohužel ho i žere, což se projevilo po návratu domů- během 3,5 hodiny jsme šly 6x ven aby se vyčůrala. Tak se teď obávám jestli nebude mít nějaký zánět močových cest. Kamarádka nám přinese z veteriny diagnostický papírek a uvidíme. Snad se Jessie jen přepila- přežrala sněhu. Nějaké informace k zánětu močových cest u psů jsem našla tady.

Fotky z dnešní procházky na webu Comíka, v sekci fotogalerie - procházky.
Dnes došlo k založení stránek. Je sobota večer a místo abych se učila na zkoušky které se rychle blíží, tak vymýšlím ... :-D. Snad se ke stránkám brzo vrátím a není to jen takový útěk od učení.

V Hradci už druhý den sněží, takže dneska bylo na procházce veselo. Jessie sníh miluje, běhala, chytala sněhové kuličky, prostě bláznila. Šli jsme i s Víťou naši standartní téměř dvouhodinovou procházku ze Slezského předměstí k Labi a kolem něho na Plácka. Na kamenném mostě máme obrátku. Paničku bolely nohy, koupila jsem si totiž konečně trekové boty a mám na obou patách puchýře. Nevím kde se stala chyba, boty snad byly vybrány správně, ale musí se prostě rozšlápnout. Na dogtrekovou sezonu snad budou v pohodě.
Labe pomalu zamrzá, ale úplně to asi nedopadne. Jessie byla nadšená, protože kolem nezamrzlých částí se stahují divoké kachny které tam vytvořily úplnou kolonii.

Po příchodu domů proběhla standartní očista tlapek, pak se Jessie natáhla u topení a usnula.
1  
..  
12  
13  
14