Irský setr Jessie

Aktuálně

O víkendu jsme byly na prvních závodech sezony, Welcome Summer ve Dvoře Králové nad Labem. Počasí zřejmě jede na vlně euforie, protože teploty připomínaly spíše květen, než konec března. Bylo krásně. A setkání s kamarády po dlouhé studené zimě bylo příjemné. Výsledky nestojí moc za řeč, snad jen, že jsme si s Jessie vylepšily osobní rekord v hodech do dálky - nyní to je 43 metrů. Sezona teprve začala, máme se na co těšit!
Fotky od Ondry Uhlíře a nějaké povídání najdete tady.
Irský pochod k oslavě svátku sv. Patrika jsem vymyslela v listopadu 2011, inspirovala jsem se pochodem, který už před několika lety proběhl. Nakonec se sešlo 14 irských setrů a 4 vlkodavové. Počasí nám vyšlo parádní, byl to asi nejteplejší 17. březen v historii. Naše fotky najdete zde.
Čas letí jako splašený a mám spoustu povinností do školy, takže trochu zanedbávám webovky. Ale brzo se to změní, v sobotu 17.3. jedeme do Prahy na Irský pochod, který jsem zorganizovala k oslavě svátku svatého Patrika, patrona Irska a o týden později naplno vypukne dogfrisbee sezona 2012, takže o novinky nebude nouze a doufám, že to budou samé příjemné aktualizace. :-) Sledujte naše plány v kalendáři akcí.

V únoru jsem se byly s Jessie podívat na výstavu DuoCACIB v Brně, hlavně jsme ale opět navštívily naše brněnské kamarády. Byla to skvělá akce. Můj názor na výstavy ale zatím stále trvá :-D. Jako příležitost k setkání s kamarády je to fajn.

No a jinak? Těšíme se na jaro, chodíme na procházky, občas trénujeme, nic převratného. :-)
Po výletu do Brna mě čekalo něco práce do školy- seminárky, zápočty a nějaký ten test. Do toho brigáda.. Zápočtový týden mi skončil 23.12., takže jsem se rovnou bez varování ocitla uprostřed Vánoc. Jessie si Vánoce užila, na Štědrý večer dostala kapra a "salát", i nějaké ty dárečky byly. Moc ji bavilo rozbalování. Silvestra jsme strávili doma, petardy ji rozčilovaly, protože u toho nešlo spát ;-). No a první lednový víkend jsem se hned vydala do Brna, tentokrát sama s Eliškou, Lukášem a Dingem, abych je podpořila na výstavě. A taky jsem fandila Eddiemu a jeho pánečkům. Další Brno nás už s Jessie čeká na začátku února.

A k tomu bilancování.. co napsat :-). Užily jsme si s Jessie spoustu závodů, tábor a příjemné víkendy, najezdily jsme opět pořádnou porci kilometrů, abychom se potkaly s kamarády. Zdravotní problémy se nám nevyhnuly, ale naštěstí to nikdy nebylo nic moc vážného. Někdy se nám na závodech dařilo méně, jindy více. Nejvíce- a to si budu pamatovat asi navždy- naše vítězství ve freestylu na Ústeckém psím festivalu. Rok 2012 bude pro mě zlomový (snad) ukončením školy a začleněním se do pracovního procesu. Přeji si, aby vše dobře dopadlo, trochu štěstí a hlavně to zdraví!
Občas začínám pochybovat o svém duševním zdraví. Poslední dobou jsem začala s Jessie vyrážet na výlety (ne krátké a ne levné).. Jen proto, abych se setkala s kamarády od dogfrisbee nebo od setrů. Většinou to probíhá tak, že si najdu víkendovou akci, kterou mám jako záminku proč přijet (výstava) a domluvím se s někým ze svých nepsích přátel na dalším programu (ano, sprostě je využívám k přespání). Už to ale došlo tak daleko, že takovéhle logisticky ne zrovna nenáročné výlety začínám podnikat i ve všední dny.

Každopádně.. byla jsem s Jessie v Brně. Bylo to super. Jessie zůstala u Tondy a Katky, společně s jejich setrem Eddiem a vypůjčenou Amy. Tři irčani na medláneckém letišti, skvělý pohled. Taky jsem vyrazila s frisbee kamarády na adventní trhy a posedět v hospůdce. I ta nepsí kamarádka tam byla a byla na mě moc hodná. Dobří přátelé Vás prostě chápou. (ona studuje psychologii, třeba mě rozebere) Moc všem děkuji za skvěle strávený čas! :-)

Fotky z cyklu 3se3 ;-) od Tondy zde

A Jessie má konečně video z ME Dogfrisbee 2011 zde, tak se podívejte!

Posledni komentare
17.12.2011 17:36:11: Jako čerstvě vyloupnutý kaštan - krása :).Vůbec ta jejich barva je famózní, taky potkáváte dámy, kte...
17.12.2011 10:34:36: Ahoj Marti, dobrý postřeh. Jessie byla opravdu nejtmavší a "výstaváci" jí její barvičku záviděli ...
16.12.2011 13:52:11: Lucko, zdá se mi to, nebo je Jess z nich nejtmavší? Prohlížela jsem si Tondovy fotky a na některých ...
Na začátku listopadu jsme s Jessie vyrazily na (nejen) setří výlet do Prahy. Jely jsme se podívat na mezinárodní výstavu, kde jsme držely palce našim známým- Jardovi, díky kterému jsme se do Prahy v sobotu ráno dostaly, Kláře s Gasem, Hance s Daisy, Elišce s ČSV Dingem (fotoromán s Dingem na úvodní fotce) a dalším. Potkaly jsme známé tváře (některé jsme nepoznaly, že, Dano ;-) ) a popovídaly jsme si. Po skončení výstavy nás setrařka Jana vzala na procházku do Krčského lesa a její fenečka Bonna si vyzkoušela frisbee, tak uvidíme, snad je to obě chytne. S Jess jsme pak nasedly do metra a jely za mojí kamarádkou na Žižkov. Jessie byla v metru moc statečná, bála se jen maličko! Na Žižkově v bytě hned usnula po celodenní únavě a my jsme s Monikou vyrazily na procházku noční Prahou. V neděli jsme jely domů dálkovým autobusem, což byla pro Jessie taky premiéra a zvládla to skvěle, lehla si a spala.

V pátek před výletem do Prahy jsme byly po delší době na hromadném frisbee tréninku a Bára od šikovné pudlinky Bafi fotila, můžete se podívat tady.

V celoroční dogfrisbee soutěži ‎Dog Chow DiscDog Cup 2011 jsme se s Jessie umístily na krásném 33. místě ze 125 týmů se ziskem 193 bodů. Výsledek o to lepší, že jsme 3 distanční soutěže ze 4 vynechaly. Máme radost! Celkové výsledky zde.
1  
2  
3  
4  
..  
10  
..  
14