Irský setr Jessie

Aktuálně

Víkend psích sportů v Nymburce

O víkendu jsme se zúčastnili akce s názvem Víkend psích sportů v Nymburce. Opět jsme plně využili možnosti auta, dokonce možná i překonali. Jeli jsme ve složení: já a Jessie, Šárka a Kerry, Anička a Comík a Martina s Erikem a psím miminkem Bastym. V sobotu ráno, když jsme nakládala holky, tak jsem se opravdu bála že nevyjedeme, ale nakonec jsme se poskládali a vyjeli.
Počasí nám přálo, v Nymburce svítilo sluníčko. První na rozvrhu byly agility, které jsme  s  Jessie vlastně ještě nikdy nezkoušely. Instruktorka Petra Hamšíková z nás byla na počátku trochu rozpačitá, ale nevzdala to s námi. Zvládly jsme sekvenci 2 skoček a 2 tunelů, vypadá to že Jessie by agi bavilo, takže se možná ukážeme na nějakém tréninku.
Po agility jsme měli chvilku volno, tak jsme koukali na Aničku na dogdancingu pod vedením Aleny Smolíkové ( 3. místo na Cruft's !!!), na Šárku a Kerryho a Martinu s Erikem v agility pokročilých.
Odpoledne probíhalo dogfrisbee, kvůli kterému jsme hlavně do Nymburka přijeli. Trénink vedl Michal Roman. Zkoušeli jsme různé hody a triky, nakonec jsme na chvilku vzali vyběhat psy.
Když se setmělo, jeli jsme na přespání do domluvené ubytovny. Na pokoji jsme byli všichni společně, takže podle toho to vypadalo- pejsci chvilku zlobili, pak usnuli a v noci se přemisťovali z postele na postel. Erik se projevil trochu jako hysterka a velká žárlivka, vrčel na všechny psy, kteří se přiblížili k Martinině posteli, takže bylo veselo.
Ráno pršelo, takže se nám na stopy nechtělo. Na cvičák jsme přijeli později a trénovali jenom frisbee. Počasí nám oproti sobotě nepřálo, sice nepršelo stále, ale foukal silný vítr. Trénink probíhal na fotbalovém hřišti, jehož půlku zabral cirkus Berousek takže psi běhali vedle poníků a velbloudů. Den vyvrcholil malou soutěží, která v sobě kombinovala minidistance a dogdartbee. S Jessie jsme se posnažily a vychytaly 7 bodů, nejlepší z týmu Hradce a celkem 3. nejlepší výsledek.
No a potom jsme jeli domů
Myslím že jsme si to všichni ( psi i lidé) užili, něco se přiučili a poznali fajn lidi.
Fotky od Létajícíh psů tady, od Šárky zde a Martininy tady
Žádné komentáře