Irský setr Jessie

Aktuálně

Od závodu Fun Factory For Frisbee už uplynuly 3 týdny, na aktualizaci nebyl čas. Stalo se toho hodně, hlavně jsem se musela učit na státnice (které jsem zvládla podle plánu). Žádné oslnivé výsledky se nekonaly, jen se nám slušně povedlo nedělní druhé kolo superminidistance, to mě potěšilo. Párty to byla ale jako vždy skvělá.

Co nás čeká teď - já odjíždím na 3 týdny na Slovensko kvůli škole, Jessie bude na hlídání u kamarádů. V půlce července si odskočím do Brna na Brněnské psí dny, kde si odbudu svou rozhodcovskou premiéru. A o týden později jedeme na dogfrisbee tábor, to už začíná být malá tradice. Dál se uvidí - v plánu je Ústecký psí festival na začátku srpna a také mistrovství Evropy v polské Poznani.

Držte nám palce ať všechno vyjde podle plánu a užijte si léto!
Ve čtvrtek 3.5. jsem složila svou poslední vysokoškolskou zkoušku, takže bylo jasné, že víkendové závody budou jedna velká pohodička a párty. No, nakonec to bylo ještě lepší, než jsem si myslela.. Tentokrát jsem na místo závodů dorazila o něco dříve a v pátek jsem se účastnila rozhodcovského semináře se 2 zkušenými hráčkami a rozhodčími z USA, který jsem úspěšně absolvovala a mám rozhodcovskou licenci. Takže možná jednou budu i něco posuzovat. Ale spíš věřím, že mě samotné to pomůže být lepším hráčem.
S Jessie jsme hrály poprvé před českým publikem a konkurencí v kategorii Open. Závod byl současně kvalifikací na MS v USA pro prvních 5 hráčů, takže konkurence byla velká, soutěžilo celkem 29 týmů. V sobotu jsem byla s naším výkonem spokojená, snad kromě jednoho prvku a nějakých detailů. I body mě potěšily, takové jsme ještě neměly. Večer byla avizovaná velká párty, noční soutěž.. prostě pohoda s kamarády. Spát se šlo pozdě, takže neděle byla náročná. Ale freestyle se nám povedl prý ještě víc než v sobotu, Jessie nechala spadnout jen 3 disky z 27 mnou hozených a body byly úplně oslnivé, nový a absolutní osobní rekord - 35,41 bodu (maximum je 40), celkově 7. nejlepší freestyle neděle! Vyneslo nám to 12. místo z 29 a ocenění pro nejlepšího nováčka v Open kategorii (asi z 8 debutantů).

Odkazy na fotky a video které by mělo být přidám později

a ještě malá novinka, Jessie má fotku od Ondry Uhlíře v Psích sportech 3/2012 (oskenuji)
Další víkend a další akce :). Sezona dogfrisbee je v plném proudu a závody v Polsku nesmí v našem kalendáři chybět! Tentokrát jsme se vydaly do Chorzowa. Polské závody jsou absolutně výjimečné, konají se v obrovských parcích (ten park má vlastní webovky!) a mají neskutečné množství diváků. Je zde skvělá atmosféra. S Jessie jsme nastoupily ve freestylu do kategorie Super Open a obsadily jsme, myslím, dost dobré 16. místo z 27 týmů. Jsem vesměs spokojená, i když vylepšovat je ještě hodně co. Ještě není všem dnům konec :).
Celkové výsledky najdete zde.
Krásné fotky vyfotila a sdílí (na facebooku) Anna Cheba a Alicja Zmysłowska
Účast na dogtrekku jsem zvažovala delší dobu, ale neměla jsem na to žádného partnera a motivátora. Když si kamarádka Eliška pořídila ČSV Dinga, bylo jasné, že je to jen otázka času. A ten nadešel 21. dubna 2012. Pro začátek jsme si vybraly MID - tedy kratší trasu, mělo to být 40 km, ale nakonec byla oficiální vzdálenost 48,7 km, tedy téměř 50. Trasa vedla krásnou krajinou v okolí Tisé u Děčína. Podrobné povídání,  jak to všechno bylo napsala Eliška, tak si to přečtěte na jejích stránkách zde. Za sebe jen můžu dodat, že jsem byla nadšená z Jessie, nepřestává mne udivovat každým dnem a každou novou činností, kterou zkusíme. Je neúnavná, ochotná, snaživá, nadšená - do posledního metru, minuty, hozeného disku.. můžu se na ni spolehnout, ať jde o cokoliv, vydá ze sebe maximum. Byl to moc pěkný pocit vzájemného souznění se psem. Tenhle dogtrek určitě nebyl náš poslední a uvažujeme i o Longu, tedy závodě na 80-100 km s bivakem.
Eliška fotila - zde
A výsledky - s Jessie jsme se umístily na 14. místě, startovalo 46 závodnic a dokončilo 29.
Posledni komentare
12.06.2013 13:58:06: Schöne Webseite, ich komme sicher mal wieder vorbei. Look at my web site: buy facebook likes blog
Pátek 13. dubna nám nepřinesl nic hrozného, naopak! Měli jsme na víkend milou návštěvu z Brna - kamarády Tondu a Katku s jejich irským setrem Eddiem, které jsme již několikrát s Jessie v Brně navštívily. V pátek jsme vyrazili do ZOO ve Dvoře Králové a večer jsme si dlouho do noci povídali. Sobota byla krásně slunečná, na programu byla 3,5 hodiny dlouhá procházka po hradeckých polích v okolí Labe, kde si naši setři myslím dosyta užili zvěře. Po krátké prohlídce Hradce jsme šli všichni fandit Kometě Brno v hokejovém play-off. V neděli už nám počasí tolik nepřálo, ale setraři jsou tvrďáci, takže na sebe softshellky a na 2 hodiny ven na orlické louky, (nejen) za bažanty. Jak jsme se měli se můžete podívat na fotkách od Tondy zde. Ještě jednou děkujeme za milou návštěvu, bylo to víc, než fajn!

Výlet za krásami Slovinska a dogfrisbee závody byl z kategorie akcí, na které se hrozně dlouho těšíte, máte velká očekávání a ono se to splní a je to ještě lepší.. Takových moc není a proto si zaslouží delší článek..

1  
2  
3  
..  
10  
..  
14