Irský setr Jessie

Aktuálně

Závody v Polsku

 O víkendu jsme navštívili polskou Wroclaw, kde se konal již pátý ročník dogfrisbee závodů. Celý víkend byl absolutně super, závody mě nadchly... báječná organizace, krásné prostředí, spousta fandících diváků, skvělí pořadatelé, spousta dárečků při prezenci.. Prostě parádní akce. Závodily jsme s Jessie ve freestylu - Starters, takže jsme si konečně odbyly závodní premiéru a také v Super Pro Toss & Fetch.


 

 Sobota začínala prvním kolem Super Pro Toss & Fetch (SPTF), to se nám vůbec nevyvedlo, já jsem něco zkazila, něco Jessie uteklo a nakonec z toho byl jen 1 chycený disk a 2 body. Po obědě začínaly freestylové kategorie, od Young dogs přes Bonsai (psi do 38 cm), Starters a nakonec nejvyšší Open. Už Young dogs nás překvapili velmi vysokou úrovní freestylu, v Bonsai nasazená laťka pokračovala a ve Starters ještě vyskočila výš. V naší katagorii nakonec nastoupilo 25 týmů. První kolo pro mě bylo velká neznámá, ale zjistila jsem že absolutně nic z okolí nevnímám, dokonce ani hudbu. Tu jsem slyšela jen na začátku, před prvním vyhozeným diskem. Úvod se nám myslím vcelku povedl, overy (přeskoky přes tělo) byly slabší, jeden jsem opakovala a pak jsem nestíhala zbytek sestavy :-). Multiple se povedl pěkně. Minuta a půl utekla rychle a byl konec. K freestylu patří také jedno kolo distanční disciplíny, která docela slušně ovlivňuje pořadí, jak jsem později zjistila. Distance pro nás jsou poslední dobou zakleté, takže se povedlo jen 6,5 bodu. Všichni mi říkali jaké pěkné hody to byly, ale Jessie prostě kousíček chyběl aby je dostihla. Po sobotě jsme tedy byly ve freestylu na 15. místě.

 V neděli jsme začínaly druhým kolem SPTF, protože s 2 body jsme byly na chvostu startovní listiny. Povedlo se přidat ještě 8 bodů, takže celkové skore bylo 10 bodů. K druhému kolu freestylu jsme nastupovaly za silného deště a navíc po krátké přestávce na ukázku pasení ovcí, takže jsem musela asi 15 minut čekat. Ale asi nám pršelo štěstí, povedlo se nám to, co se nepovedlo v prvním kole a celkově jsme měly druhý freestyle lépe hodnocený. To mám nakonec pomohlo ke skoku na 11. místo.

 S naší závodní premiérou jsem opravdu spokojená, splnila jsem si cíl že budeme nad půlkou :-). Konkurence byla opravdu silná, sešlo se spousta skvělých polských týmů. Tak pěkné freestylové hodnocení jsem ani nečekala. Jessie si závody také užila, vypadala nadšeně, běhala naplno, makala, ani jednou se nezačuchala a skvěle se soustředila.

Naše výsledky:
Super Pro Toss & Fetch: 10 bodů (2; 8) - 63. místo/74
Freestyle Starters: 98,60 bodů (29,54; 6,5; 31,86) - 11. místo/25

Videa: naše (obě kola), od organizátorů (1. kolo)
Fotky: Jessie (různí autoři), foto-pes, různá alba - Picasa
Celkové výsledky: freestyle, SPTF
Další články: DiscDog

Žádné komentáře