Irský setr Jessie

Aktuálně

Poslední letošní frisbee závody

Rozloučení s českou frisbee sezonou proběhlo 17. a 18.10. ve Dvoře Králové nad Labem na závodech Bye-bye summer DiscDog Fun Weekend. Jak někteří vtipně poznamenali, název měl být spíše Welcome winter! :-) Počasí opravdu venkovním sportům nepřálo a projevilo se to i na účasti, více než polovina nahlášených týmů účast vzdala a nepřijela. Já jsem původně plánovala spát ve stanu, pak už z toho bylo auto ( nefouká do něj) a nakonec jsme jely spát domů. Závodilo se v distančních disciplínách, takže kdo hodí nejdál, nejpřesněji na terč a nejrychleji.

V sobotu se začalo s The Quadruped, na tuto disciplínu jsem nás přihlásila jen abysme nemrzly a nakonec z toho byla naše nejlepší disciplína. Jde o hody do dálky. Náš výkon 32,5 metru stačil na 14. místo, zvítězila Lucka Schönová s Darrim, hodem 56 metrů, což je nový český ženský rekord. Pokračovalo se disciplínou TimeTrial, na kterou si po Brně věříme, ale chybělo nám trochu štěstí, Jessie si jeden hod vyrazila packou a náš čas byl 31,94 sekundy. Konkurence byla veliká, dokonce i s naším brněnským časem bysme braly až desáté místo.

V neděli bylo DogDartbee, které se nám vůbec nepodařilo, naházely jsme pouhých 10 bodů. Nějak jsme se s Jess špatně synchronizovaly, takže buď disk přehlídla, nebo jsem já hodila mimo, nebo si disk vyrazila. V poslední disciplíně, SuperMiniDistance máme z prvního kola 9,5 bodu a z druhého 7, celkem tedy 16,5 bodu. Chybělo trochu víc štěstí a Jess už byla unavená.

Tento závod byl součástí DogChow DiscDog Cupu, což je celoroční soutěž, ve které se bodovalo umístění v závodech. Obsadily jsme 56. místo z celkových 116 bodovaných týmů. Jsem spokojená, protože to byla naše první sezona a v listopadu to bude teprve rok, co házíme. A navíc mám setra :-P Umístění je o to cennější, že jsme nestartovaly ve freestylu, ve kterém soutěžilo 13 týmů, takže i kdybychom byly poslední, braly by jsme body ( boduje se do patnáctého místa).

Výsledky poháru zde, fotky zde.
Žádné komentáře