Irský setr Jessie

Aktuálně

Mistrovství ČR v Brně

 Ještě ve čtvrtek jsem pomalu nevěděla co je za den, dělala jsem poslední zkoušku ve škole a vůbec jsem se nestihla těšit nebo se bát toho, jak v Brně dopadneme. Trénink od závodů v Nymburce byl téměř žádný, takže jsem opravdu nečekala tak skvělý výsledek. Hlavně jsem chtěla aby si to Jessie užila, já abych pokud možno nekazila hody a ona se nikde nezačuchala.

 Naše hradecká výprava frisbee nadšenců vyrazila z Hradce už v pátek navečer ve složení já a Jessie, Anička a Comík, Verča se Sparcem a Dipem a naši fanoušci Martina s Portem, Eliška a Emča, Terka s Rendym a Bára. Přes mírné bloudění rozkopaným Brnem jsme hřiště našly poměrně brzy, někteří dříve, jiní později. Postavily jsme si stany a padla tma. Když se sejde někde 6 holek zblázněných do psů, je jasné že hovor bude na dlouho, takže spát se šlo dlouho po půlnoci a právě včas před blížícím se deštěm.

 Sobota ráno byla zatažená, ale nepršelo. Začínalo se disciplínou SuperMiniDistance. Hlavně jsem chtěla ať Jessie nečuchá!!! A ona mi to splnila a byla mnohokrát lepší, vychytala co se dalo a z prvního kola jsme si nesly 12 bodů! V druhém kole jsme bodů přidaly ještě 11 a to nás zařadilo na 15. té místo z konkurence 34 týmů. Kdyby panička házela o pár metrů dál, bylo by to i lepší! ( předsevzetí pro příště) Den pak pokračoval freestylovými sestavami z různých kategorií. Večer jsme zase povídaly, ale spát se šlo dřív.

 V neděli se začalo TimeTrialem, disciplínou na čas. Pes zde musí chytit v co nejkratším čase 2 hody, které hráč hodí za hranici 20 yardů ( asi 19 metrů) a protnout startovní čáru, v tu chvíli se čas zastaví. Tuhle disciplínu mám ráda, není potřeba aby hody byly dlouhé, což mi vyhovuje. Na tréninku nám vždy časovka šla, na závodech s ní máme smůlu. Nicméně v Brně se nám vše povedlo úplně perfektně- 2 přesné, čisté hody, Jessie je jen tak mimochodem chytila a běžela superrychle zpátky ke mě. Náš výsledný čas byl 20,94s !!! Nový osobní rekord! Když jsem pak viděla výsledky po prvním kole, nevěřila jsem- byly jsme třetí! Před námy Jájina a Chelsa ( BOC), několikanásobné držitelky rekordu ČR a Kuba Štýbr s belgičankou Putee Deabei. Výsledky se mohly změnit po kole druhém, protože v TimeTrialu se počítá lepší čas. Štestěna nám ale byla nakloněna... nikdo nás nepřekonal a zůstaly jsme třetí! Musím poděkovat hlavně příšernému dešti, který trochu překonání časů z prvního kola znemožňoval, bez něho by to možná bylo jinak, každopádně v Top 10 by jsme zůstaly.

 Víkend v Brně jsme si s Jessie moc užily, potkaly jsme nové setří kamarády - Foxe a jeho skvělé pánečky a nádherného mrňouska Eddieho, jehož pánečci nás podporovali celý víkend a vydrželi i obrovský slejvák aby nás viděli při předávání cen. Do toho vše se kolem pohybovaly 3 "gordonky", rozvážná Freda, šikovná Darča a správňácká Bizzi. Verče děkuji za skvělou organizaci, že byla odvážná a dala se do toho a že vybrala hřiště bez zajíčků, speciálně pro setra!

Bohužel, zbytku naší výpravy se nedařilo tak pěkně, kromě Porta který na výstavě Intercanis která probíhala vedle na výstavišti získal titul res. CAC. Vezeme si domů dokonce jednoho zraněného, Rendy špatně stoupl a vykloubil si nohu, naštěstí byla blízko pohotová Jana Vadasová a kloub mu vrátila. Rendy bude mít několik týdnů klidu, což Terku děsí předem, Rendy je přeci borderka.
Comík chvilku dělal že ho frisbee nebaví, v neděli už se trochu vzpamatoval a snažil se. Sparco byl šikovný a v Minidistance získal 12. té místo. Dipík je ještě malá trumpetka, zatím se učí. Je teď v pubertě a dělal si z Verči trochu srandu. Tréninkem to ale zvládnou a příští rok všem ukážou!

Postupně doplním fotky a odkazy, jak budou přibývat. Zatím dostupné fotky zde, fotky od Verči ze soboty, neděle přibude vzápětí.
Žádné komentáře