Irský setr Jessie

Aktuálně

ME Dogfrisbee 2010 – Lith (NL)

Do Holandska na mistrovství Evropy jsem s Jessie vyrážely v noci ze středy na čtvrtek, v autě společně s Verčou a Vojtou, kteří měli s sebou Sparca a Dipa a Míšou s Aší. Cestu dlouho 1000 km jsme zvládli za 11 hodin včetně zastávek. Kemp byl opravdu pěkný a hřiště bylo hned vedle.
V pátek začínal program od štěňátek, která jen předváděla hru s pánečkem a jejich „soutěž“
byla bez umístění, následovali Young dogs a po kategorii Bonsai jsme šly na řadu my.
Nebylo to úplně nejhorší, měla jsem dobrý pocit. Jessie hezky spolupracovala a bavilo ji to.
Odpoledne jsme si šly ještě odházet freestylovou minidistance, kde jsme bohužel urvaly
jen 6 bodů, Jessie prostě málo koukala kolem sebe. No a potom následoval krátký výlet do
Amsterdamu. Večer jsem se ještě koukla na výsledky – průběžné 21. místo ze 40.
V sobotu jsme odehrály druhé kolo Freestyle, Jessie byla do disků tak nadšená, že první půlku sestavy jen nadšeně hopsala a nechytla skoro žádný disk! Ale pak jsme se do toho opřely a pro změnu už zase téměř žádný nepustila! Večer jsme se ještě zúčastnily doplňkové soutěže v nočním TimeTrialu, který probíhal za úplné tmy se svítícím diskem. Startovní a cílová čára byly osvětleny jakousi světelnou hadicí, jako se používá na výzdobu domků na Vánoce. Mělo to moc pěknou atmosféru, ale nám se tak úplně nedařilo, přeci jen to bylo něco nového. Celkem z toho bylo 5. místo z 8.
Neděle pro nás už byla jen ve znamení odpočinku a fandění. A že bylo komu fandit! Češi to rozjeli a zářili ve všech disciplínách! Na slavnostním vyhlášení se česká jména ozývala pořádně vysoko. S Jessie jsme se nakonec ve Freestyle posunuly na 13. místo ze 40 týmů, což je vzhledem k naší slabé minidistance moc pěkný výsledek a ukazuje to, že jsme měli hezky hodnocený druhý freestyle, kterým jsme předběhly 8 týmů. No a ta největší novinka – mistryní Evropy pro rok 2010 se stala češka Yvona Andrová s borderkou Chase!

výsledky: Češi, vše
fotky: jen Jessie, MakyChuckie, foto-pes, LuckyDarri
video
Žádné komentáře