Irský setr Jessie

Aktuálně

DCDC Sopot 2010

Poslední otevřený závod polského poháru v dogfrisbee se uskutečnil o víkendu 14. a 15. 8. v přímořském letovisku v polských Sopotech. Účast na těchto závodech mě lákala dlouho, jednak proto, že polské závody jsou prostě úžasné a zadruhé kvůli moři, které Jessie ještě neviděla. Nejprve to vypadalo, že nepojedeme, ale nakonec se zadařilo a vyrazili jsme.                                         A stálo to za to!

Cesta trvala 10 hodin, bylo to z Hradce 650 km přes celé rozkopané Polsko. Kdo někdy po této zemi cestoval, asi ví, co si představit. Na cestě byl jeden jediný dálniční úsek dlouhý asi 80 km, jinak byly mezinárodní silnice ve stavu našich okresek. Vyráželi jsme ve čtvrtek před půlnocí a ráno po 9, hodině byli na místě. Cestou jsme viděli několik nehod, předjelo nás pár kamionů a kamiony se předjížděly navzájem.
 Po ubytování v kempu jsme vyrazili omrknout pláž, která byla hned za plotem. Bála jsem se, že moře bude moc studené, ale pláž byla narvaná jako v Itálii a spoustu lidí se koupalo. Po obědě jsme si roztáhli spacáky u aut a všichni jsme po dlouhé cestě usnuli. Navečer, když se pláž vylidnila, jsme vzali s sebou k moři psy. Jessie nejdřív koukala a šla do vody, pak jí ale pocákaly vlny, které byly odpoledne dost velké a už se jí do vody nechtělo, jen hopsala po písku, lovila tenisák z mělčiny a uskakovala před vlnami. My lidi jsme se chvilku máčeli a pak se vydali do kempu na grilování.
 V sobotu začínaly závody v 9 hodin na místním Hipodromu. Současně tu probíhala i výstava psů. Za celý den jsem viděla asi 3 setry a pár ohařů, ale nestihla jsem se tam ani jít podívat. Bylo trochu pod mrakem, ale teplo bylo pořádné. S Jessie jsme se opět přihlásily do freestylu kategorie Starters a také jsme se účastnily distanční disciplíny SPTF. Ve Startrech bylo přihlášeno asi 25 týmů, nakonec bohužel soutěžilo jen 12 týmů. V prvním kole jsme měla trochu zásek při sbírání disků ze země, padaly mi z ruky. Jinak se zase něco povedlo a něco ne. V distanční TF jsme naházely 8 bodů. Celkově po prvním dni 8. místo. V disciplíně SPTF to bylo také 8 bodů. Ty distance nám prostě nejdou. Počkali jsme, až skončí freestyle Open a pak jsme jeli do kempu a k moři, na závodišti ještě probíhala soutěž v Long Distance. Moře bylo v sobotu o trochu klidnější a Jessie se nakonec nechala přesvědčit, že je to super, takže plavala sem a tam a nosila tenisák. Když jsme už byli rozmočení, vydali jsme se s Víťou po pláži směrem k sopotskému molu, které je prý nejdelší v Evropě. Na něj jsme se ale nedostali, byl tam zákaz vstupu se psy a spousta lidí. Večer se opět grilovalo a probíralo se, co se komu povedlo a co ne, jak to tak na závodech bývá.
 V neděli jsem šla první z Čechů na řadu v disciplíně SPTF, s polským talířem jsme naházely 10 bodů. Aspoň malé zlepšení. Freestyle se nám povedl zhruba stejně jako v sobotu, byl ale o malinko lépe hodnocený. V kategorii Open dosáhla na metu, pro kterou přijela Pája s Jimim, kvalifikovali se na polské finále ve Varšavě a celou kategorii vyhrála
Lucka s Garpem. Po vyhlášení jsme sbalili psy a jeli pobalit stany do kempu. V Gdaňsku jsme ještě zašli na večeři do pizzerie a pak už se jelo až do rána k domovu.